שאלת מיליון הדולר: לטוס לחו”ל לבד או בטיול מאורגן

שאלת מיליון הדולר: לטוס לחו”ל לבד או בטיול מאורגן
לקרוא את האותיות הקטנות. טיסה
צילום: stocksnap.io

במחיר מסוים של פגיעה בחופש הדיבור והתנועה, כדאי לכם לשקול נסיעה בטיול מאורגן

לקרוא את האותיות הקטנות. טיסה|צילום: stocksnap.io
לקרוא את האותיות הקטנות. טיסה|צילום: stocksnap.io

“כמו כל דבר חשוב בחיים, נסיעה טובה היא יצירה אמנותית”. את המשפט המרתק הזה אמר הסופר הצרפתי אנדרה סוארה, אבל הוא נולד במאה ה-19 ולכן הוא לא זכה להתמודד עם השאלה הקשה – האם לטייל בחו”ל במסגרת טיול מאורגן או לבד.
כדי להתמודד עם הסוגיה הזו צריך להציג בכנות את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהדרכים הנ”ל. בנסיעה מאורגנת אתם יכולים להיות קצת יותר רגועים ובטוחים. בנמל התעופה למשל, האוטובוס יחכה עד שתאספו את המזוודות ולא תצטרכו לחשוש מנהג מונית שיגבה מכם מחיר מפולפל. לא תצטרכו לחפש חניות במשך שעות. לא תחטפו שוק כשתגלו כמה כסף משלמים בכבישי האגרה המהירים ולא תסתבכו עם שוטרים שייטענו שנסעתם בנתיב לא נכון, או במהירות גבוהה מהמותר. אתם תגיעו רעננים לכל אחד מאתרי התיירות, וכשתהיה לכם בעיה עם המלון, המדריך של הקבוצה שלכם, בדרך כלל יסייע ויכן עליכם.
אבל (והנה מגיע אבל גדול), טיול מאורגן מאלץ אתכם להתפשר. אם אהבתם אתר תיירות מסוים לא תוכלו להאריך את השהות בו. אם אחד מחברי הקבוצה מאחר לנקודת האיסוף, אתם וכל האוטובוס תיאלצו לחכות לו. המדריך גם ייקח אתכם לתחנות דלק ולאתרי תיירות שבהם הוא והנהג מקבלים אוכל ומשקה חינם (!) ולא לקניון זול שבו הם לא יקבלו דבר.
חברות תיירות גם מוצאות שיטות מדהימות לחסוך עליכם כסף – בחלק מהמקרים תגלו שרק בחלק מהימים הטיולים הם ללא תשלום, אבל השתתפות בטיולים השווים תדרוש מכם סכום משמעותי. זוג שחזר לאחרונה מטיול מאורגן באיטליה גילה שהמלון הסכים להוריד במחיר, תמורת הבטחה לא להחליף מגבות בחדרים כל יום, אלא רק פעם ביומיים (!).
בחלק מאתרי התיירות שאליהם תגיעו, תגלו שהמדריך מביא אתכם עד למקום, אבל לא יכניס אתכם לאתר עצמו, ללא תשלום נוסף. שלא לדבר על כך, שחלק מהמדריכים מאסו במקצוע שלהם ונשחקו, ולכן הם בחלק מהזמן פקעת עצבים של ממש, מה שלא מונע מהם לצפות מכם לשלם להם טיפ מיוחד בסוף הנסיעה.
בשורה התחתונה – אם אתם טיפוסים עצמאים, שמוכנים לקחת סיכון, להתמודד עם קנסות, הפתעות ולשלוט בזמן ובכיף שלכם, סעו לבד. אם אתם מעדיפים ללכת על בטוח, במחיר מסוים של פגיעה בחופש הדיבור והתנועה, כדאי לכם לשקול נסיעה בטיול מאורגן, ובתנאי שתקפידו היטב לקרוא את כל האותיות הקטנות לפני שתבצעו את ההזמנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *