ויזה לארצות הברית? ככה עושים את זה היום!

ויזה לארצות הברית? ככה עושים את זה היום!

בכל שנה מאשרת שגרירות ארצות הברית 186,000 בקשות של ישראלים לקבלת ויזה, אלפים נוספים מקבלים סירוב. ראיון עם שמעון דמרי הבעלים של ‘ויזה סנטר’ על הגשת בקשה עבור ויזה בדרך ליעד המבוקש ביותר בעולם.

אמריקה היא יעד מבוקש לא רק עבור ישראלים, אלא עבור כמעט כל אזרח בעולם. אולי בגלל שראינו הרבה סרטים אמריקאים, אולי בגלל שזו המדינה הגדולה בעולם. כמעט לכל אחד יש חלום להגיע אי פעם לארצות הברית והדרך להגשמת החלום מתחילה בהגשת בקשה עבור ויזה מהשגרירות.

המדינה המבוקשת ביותר | צילום CANVA

חשוב לדעת כי לא כל הבקשות מתקבלות, בקשות עבור אשרת תייר או ויזת עסקים נדחות לעיתים קרובות בשל הגשת הבקשה בצורה לא ברורה או משכנעת. כך למשל מתוך כל בקשות הרילוקיישן שהוגשו בשנים האחרונות רק 30% נענו בחיוב.

בתקופת הקורונה, ממשיכות להתקיים כל העת טיסות מישראל לארצות הברית וניתן להגיש בקשות עבור ראיון לקבלת הויזה מהשגרירות. אולם חשוב לציין כי יש לעשות זאת בהקדם האפשרי שכן התהליך ממושך יותר מהרגיל.

ראיון באולפן המומלצים עם שמעון דמרי הבעלים של ויזה סנטר “ויזה לארצות הברית כל מה שצריך לדעת”

לטובת אלו הזקוקים לויזה, ביקשנו להרחיב בנושא עם שמעון דמרי, הבעלים של ויזה סנטר מבית ש.מ אשרות. דמרי עוסק בתחום כבר קרוב לשלושה עשורים והגיש עשרות אלפי בקשות לשגרירות ארצות הברית.

איך בעצם התחלת לעסוק בתחום?
פתחתי את החברה בשנת 86 ברחוב הירקון בתל אביב, בניין אחד ליד השגרירות האמריקאית. הייתי רואה בכל בוקר את התור הארוך של הישראלים לאורך השנים הגשנו עשרות אלפי בקשות לא רק לארצות הברית, אלא כמעט לכל שגרירות שנמצאת בישראל. באופן אישי, עבורי זו שליחות לסייע לאנשים באמצעות הכוונה נכונה באמת להגשים את החלום שלהם.

אני מניחה שחוץ מלטייל בטיים סקאוור ולעשות תמונות, יש עוד סיבות שאנשים טסים בגללן לארצות הברית?

ודאי, אמנם 60% ממבקשי הויזות הם ישראלים שרוצים להגיע לארצות הברית למטרת תיירות, אבל 40% מהפונים מעוניינים להגיע לארצות הברית לצורך נסיעה משפחתית או נסיעת עסקים.

שישים אחוז מבקשות הויזה הן עבור תיירות | צילום אתר canva

האם ישנן יותר בקשות לויזות עסקים עקב התקדמות הישראלים בענף ההייטק ?
בהחלט, אנחנו רואים יותר עובדי חברות הייטק שצריכים להסתנכרן עם מקום העבודה שלהם בעמק הסילקון בקליפורניה. אנחנו רואים הרבה ישראלים שטסים לצורך כנסים מקצועיים ועוד. הגשת בקשות ויזה בתחום הזה או לצורך רילוקיישן צריכות להיעשות בצורה מושכלת יותר מאשר הגשת בקשות לויזת תייר.

למה לא לפנות ישירות לשגרירות, למה צריך תיווך להגשת הבקשה על ידי חברות כמו ויזה סנטר?
אנחנו יודעים שלא כל הבקשות עבור ויזה משגרירות ארצות הברית נענות בחיוב, פעמים רבות זה פשוט מחוסר ידע או חוסר הכוונה, למקום הזה אנחנו נכנסים.

אנחנו מביאים אתנו את כל הניסיון שצברנו לאורך השנים כדי לכוון אנשים לקראת הגשת הבקשה, לעבור אתם יחד על הטפסים, לדעת איזה מסמכים נוספים כדאי לצרף כדי להגדיל את הסיכוי לתשובה חיובית. בנוסף לפני הריאיון עצמו בשגרירות אנחנו גם מסייעים בהכוונה כדי שהכול יעבור בשלום.

שמעון דמרי הבעלים של חברת ויזה סנטר מבית ש.מ אשרות | צילום סימפל מדיה

איך מתבצע התהליך בפועל?
תחילה יש למלא מסמכים, שבהם אתם נדרשים לציין את כל הפרטים המלאים עליכם, כולל המגורים, העיסוק שלכם, המשפחה שלכם ומה מטרת הביקור. לאחר מכן אתם מוזמנים לראיון בשגרירות, גם אליו רצוי לדעת כיצד להתכונן. ישנם אנשים שביקרו בעבר בארצות הברית ורק זקוקים לחידוש ויזה ויתכן שלא יידרשו כלל לראיון. לאחר שלבים אלו מתקבלת הויזה בתוך מספר ימים, כיום כמובן בפרק זמן ארוך יותר.

תוכל לתת לי דוגמה למקרה או לאדם שהצלחתם לסייע לו?
סייענו כאמור להרבה אנשים, אבל לדוגמה הרבה צעירים שצריכים להוכיח שהם אנשים יציבים, שיש להם עבודה, שהם מתכוונים לחזור לארץ, שיש להם לימודים שהם מתכוונים להתחיל בהם.

הגיעה אלינו לדוגמה מישהי שאמנם עבדה בעבודה מאד מסודרת באוניברסיטת תל אביב, אבל פעמיים קיבלה סירוב. לאחר שעזרנו לה להתכונן לראיון ולהגיש את המסמכים המתאימים, היא קיבלה סוף סוף תשובה חיובית. אותי זה מרגש בכל פעם מחדש לדעת שעזרתי למישהו להגשים חלום.

ויזה סנטר מסייעת להגשים את החלום | צילום אתר pixabay

מאז עידן האינטרנט, תחום הגשת בקשות ויזה לשגרירות ארצות הברית, הפך להיות פרוץ, אי אפשר לדעת מי מסתתר מאחורי האתרים השונים המציעים סיוע בנושא.

אמת, יש הרבה אנשים לא מספיק מנוסים שנכנסים לתחום, אבל אנחנו לא בתחרות, הלקוחות שפונים אלינו מבינים שהמומחיות והניסיון שצברנו לאורך השנים יכולים לסייע להם מאד ושאין לזה תחליף. אנחנו גם נפגשים עם לקוחות ולא רק מבקשים מהם למלא טופס באתר ובזה הנושא מסתכם.

חשוב מאד לקחת הכוונה עם מישהו שמבין, כי לא תמיד יש הזדמנות שנייה לרושם ראשוני. בטח שזה חשוב כשמדובר בגוף כל כך חשוב כמו ממשלת ארצות הברית. אנחנו רואים למשל בתחום הרילוקיישן שרק 30% מהבקשות נענות, לכן הניסיון והמקצועיות חשובים כאן.

האם אתם עובדים עם חברות עסקיות?
אחת הסיבות שחלק גדול מהלקוחות שפונים אלינו הן חברות עסקיות מוכרות היא שחשוב להן לקבל את השירות המקצועי. זכינו ללוות את עובדי חברות ישראליות בינלאומיות ומוכרות ואנחנו עובדים שנים רבות בתחום העסקי. בין הלקוחות ששמחתי לעבוד אתם אפשר לציין את אלביט, אמדוקס, אינטל, התעשייה האווירית ועוד רבות.

ישראלים רבים עובדים עם חברות בינלאומיות | צילום אתר Pixabay

אנחנו בכל זאת, נמצאים בתקופה לא פשוטה, תקופת הקורונה, השמיים נסגרים, תוכל בבקשה לעדכן את מי שמעוניין בכל זאת לטוס לארצות הברית, איפה הדברים עומדים מבחינת הגשת הבקשות לויזה והטיסות.

אז קודם כל הבשורה הטובה היא שהשמיים לארצות הברית פתוחים, יש מספר חברות תעופה שכן מבצעות טיסות לארצות הברית. שגרירות ארצות הברית אמנם עובדת במתכונת מצומצמת אבל ניתן להגיש בקשות עבור ויזה, אני באופן אישי ממליץ לעשות זאת כמה שיותר מוקדם, דווקא בגלל שהדברים מתנהלים באופן איטי יותר מהרגיל, חשוב להגיש את כל המסמכים בהקדם כדי לקבל תשובה חיובית בראיון.

מגדילים את הסיכוי לקבלת תשובה חיובית | צילום אתר Pixabay

אנחנו כמובן כאן, ואני מאמין או לפחות מקווה שבקרוב מאד השגרה תחזור אלינו במהרה וגם מי שרוצה סתם לבלות ולטייל בארצות הברית יוכל לעשות זאת בבטחה.

ויזה לארצות הברית באתר של ויזה סנטר לחצו כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *