על השחיטה: אסור לצאת לחו”ל בלי ביטוח בריאות

על השחיטה: אסור לצאת לחו”ל בלי ביטוח בריאות
"לקבל את המענה". חדר ניתוח
צילום: pixabay

ביקור קצר בבית חולים בחו”ל, עלול להסתיים בנזק כספי של אלפי דולרים

רבים מוציאים אלפי שקלים, ולעיתים אלפי דולרים, על חופשות בחו”ל. אבל מעטים יודעים שביקור קצר בבית חולים בחו”ל, עלול להסתיים בנזק כספי של אלפי דולרים ולפעמים הרבה יותר מכך.
חברת PassportCard, שמשווקת ביטוחי נסיעות לחו”ל מפרסמת את עלויות הטיפולים הרפואיים הנפוצים ביעדי הנסיעות האטרקטיביים לישראליים.
רק כדי לסבר את האוזן, ביקור במיון בארה”ב יעלה 547 דולר בממוצע, צילום רנטגן מחירו 181 דולר, ובדיקת דם פשוטה עולה “רק” 62 דולר. ביקור רופא יעלה לכם 153 בממוצע.
נהוג לחשוב שארה”ב הכי יקרה בתחום הבריאות, ברוב המקרים זה נכון, אבל ביוון ביקור רופא עולה 185 דולר ובדיקת דם בטורקיה מחירה 209 דולר. תמורת בדיקת רנטגן פשוטה באיטליה תשלמו מחיר עגול של 222 דולר.

"לקבל את המענה". חדר ניתוח|צילום: pixabay
“לקבל את המענה”. חדר ניתוח|צילום: pixabay

אם זה לא ברור – משרדי הבריאות בכל מדינה, מנסים לתת רפואה כמה שיותר זולה לתושבי המדינה, ולדפוק כמה שאפשר את התיירים המסכנים שלא עשו ביטוח.
מנכ”ל חברתPassportCard, יואל אמיר: “אנו בתקופה בה משפחות רבות טסות לחו”ל, ביקור פשוט אצל הרופא עלול להסתכם במאות ואף אלפי דולרים ועל כן חשוב לוודא כי הביטוח הנבחר מותאם לצורכי הנוסע”
לדברי אמיר, בשנים האחרונות חלה עלייה בקרב היוצאים לחו”ל עם דגש לטיולי משפחות, שבלא מעט מקרים נדרשים ההורים לקבל שירות רפואי עבור ילדיהם בזמן החופשה, כשהמקרים הנפוצים הם קלקול קיבה, דלקות אוזניים ושברים. בנוסף לרשימת העלויות המצורפת, חשוב להדגיש כי הזמנת רופא לבית המלון במקום הגעה עצמאית למרפאה, כמו גם פינוי באמצעות אמבולנס ורכישת תרופות, צפויים להגדיל את החשבון משמעותית.
אמיר: “על מנת שהחופשה לא תיהרס חשוב לוודא לפני הנסיעה כי ביטוח הנסיעות שנבחר הוא כזה המתאים ביותר לצרכי המבוטח, בין אם מדובר במשפחות/ מטיילים/ או צעירים לפני גיוס, בכל מקרה חשוב לוודא שהכיסוי הביטוחי כולל את שלל הפעילויות בהם לוקח חלק המבוטח, כדי שבעת הצורך יוכל לקבל את המענה המלא לו הוא זקוק”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *