“ענף התיירות עובר מהפכה שתוביל להוזלת מחירים”

“ענף התיירות עובר מהפכה שתוביל להוזלת מחירים”

הזדמנויות עסקיות, מענקים להקמת מלונות, וקיצור הליכי תכנון ובניה – אלו הם חלק מהנושאים שנידונו בכנס ראשון מסוגו של משרד התיירות

המשרד קיים כנס בעקבות כניסה לתוקף של התיקון לחוק התכנון והבניה שהוביל שר התיירות יריב לוין. באירוע נכחו כ-250 אנשים מוזמנים ובהם עורכי דין, אדריכלים ומלונאים בכירים וביניהם אלפרד אקירוב, דוד פתאל, סמדר נמרודי, איש העסקים רמי לוי, בכירי התאחדות המלונות ועוד.

"מוצרים תיירותיים". שר התיירות וראש עיריית ירושלים צילום: גדעון שרון|
“מוצרים תיירותיים”. שר התיירות וראש עיריית ירושלים|
צילום: גדעון שרון

הכנס, התקיים במלון מצודת דוד בירושלים ועסק במשמעויות של הכרה בבתי מלון שיידונו בות”ל כתשתית לאומית בהליך מקוצר. כמו כן הוסבר ליזמים על אפשרותם לקבל תוספת של עד 20% לזכויות הבניה של מלונות לטובת מגורים. מהלך זה יגביר את הכדאיות הכלכלית, יפחית ליזם את הסיכון, יגדיל את מקורות המימון ויקצר את משך החזר ההשקעה הראשונית.

שר התיירות יריב לוין אמר בכנס: “ההיענות הגדולה של יזמים אשר הגיעו היום לכנס מעידה על המהפכה שעובר ענף התיירות בחודשים האחרונים. חוק המלונות והמענקים שמשרד התיירות נותן לשם עידוד הקמת מלונות, בדגש על מלונות עממיים, יביאו להגדלת היצע החדרים, להקמת מלונות עממיים, לשיפור המוצר התיירותי הישראלי ולהוזלת מחירי הנופש לתיירות הנכנסת ולתיירות הפנים כאחד. אני חושב שיש כאן הזדמנות אמיתית אליה ארתום גם את הבנקים. בכוונתי להיפגש בקרוב עם ראשי הבנקים ולצרפם למהלך”.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת בירך על קיום הכנס ואמר, בין היתר, בהקשר של שיווק התיירות כי: “ירושלים היא מותג חזק יותר מישראל”. ברקת הוסיף כי תיירות היא מנוע הצמיחה הגדול ביותר שיש לישראל, כאשר מדברים על היקף המועסקים. עוד אמר ברקת כי עיריית ירושלים חיברה את התיירות לתרבות, שכן הן ניזונות אחת מהשנייה באופן הדדי ומדובר למעשה באשכול עסקים שמשתלבים עם אירועים מחוללי תיירות, כמו פסטיבל האור, פסטיבל הצלילים, מרתון ירושלים ועוד.

מנכל משרד התיירות אמיר הלוי הזמין את היזמים להיפגש עם אנשי המשרד כדי לקבל כל סיוע אפשרי, תוך שהוא מציין את יחסי הגומלין המצוינים שיש למשרד מול הרשויות המקומיות בכל הקשור לפיתוח תשתיות תיירותיות ושיווק. הלוי הוסיף כי המשרד משווק את האטרקציות הייחודיות של ישראל בחו”ל, ובונה “מוצרים תיירותיים” כמו ארץ המדבר לאירופאים בחורף שתהווה אטרקציה של תיירות אתגרית תוך חיבור לשדה התעופה החדש בתמנע.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *