מעלות: מתכננים 700 חדרי מלון

מעלות: מתכננים 700 חדרי מלון
יוזמה שאפתנית. פארק מונפורט
צילום: שלמה שרביט

העירייה ורשות מקרקעי ישראל ישקיעו בתשתיות תב”ע ונוף של האגם כ-120 מיליון שקל

יוזמה שאפתנית. פארק מונפורט|צילום: שלמה שרביט
יוזמה שאפתנית. פארק מונפורט|צילום: שלמה שרביט

עיריית מעלות-תרשיחא הגישה לוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה תוכנית לבניית 700 חדרי מלון, 12 אלף מ”ר של מסחר ו-2,000 יחידות דיור סביב אגם מונפורט.
שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא: “מטרתה של התכנית החדשה היא לבסס את אגם מונפורט כמרכז אזורי של תיירות פנאי, נופש וספורט, שיהווה מנוף תיירותי וכלכלי לרווחת תושבי האזור. גם במסגרת התכנית הזו דאגנו לכלול שימושים מעורבים עם שטחי תיירות ומסחר השזורים במערך של שטחים פתוחים, טיילות ואזורי שהייה ובילוי בטבע, לטובת ניצול אופטימלי של הקרקע”. בוחבוט הוסיף כי “מתחם אגם מונפורט בא לתת פתרון לתייר הלן בגליל, אך נדרש לנדוד מרחקים גדולים בין מקום הלינה לאטרקציות. המתחם יאפשר לתייר ללון במתחם במגוון רמות מלונאות לפי כיסו ולצרוך בילוי ואטרקציות מבלי לצאת מהמתחם בכלל, עם אטרקציות ובילוי מכל סוג: אקסטרים, רומנטיקה, טיול בטבע- נחל כזיב השופע מים, אמנות, חוויה אקולוגית בחווה החקלאית אקולוגית והצפרות וקולינריה”.
ראוי לציין כי כבר היום נבנה במתחם מלון ספא יוקרתי בבעלות האחים עמאר. היזם רני צים רכש 22 דונם על שפת האגם ובכוונתו להקים מלון בן 300 חדרים עם מרכז קונגרסים ומרכז מסחרי של כ- 7000 מ”ר עם 24 חנויות לאורכו של האגם. במסגרת התכנית ייבנה גם מלון חדש, גדול וייחודי שישווק בהמשך – מלון השמורה בוואדי כזיב, שיסווג ברמה A וישנה את פני תיירות היוקרה בגליל.
בנוסף לבתי המלון ושטחי המסחר תוקם במתחם חווה חקלאית אקולוגית וייבנה רחוב מפלים אקולוגי. הקמת הרחוב תתבסס על מערכת מים שתיצור תחושה של נחל עם מפלים הזורם אל האגם ותסחרר את מי האגם, לצד גלריות אמנים, גלידריות, בתי קפה וחנויות קונספט, בתצורה של מכולות מעוצבות על ידי חברת BOXES. רחוב המפלים יחבר את מתחם האגם עם שכונת “נוף אגם” היוקרתית המתוכננת במתחם. רחוב המפלים תוכנן ע”י אדריכל הנוף אמיר בלום ועופרה צמחי מים.
גם מי האגם יטופלו במסגרת פרויקט גדול לטיפול אקולוגי במי האגם עם שתילות צמחיה רטובה – wetland – נרחבות, אשר ישפרו את צלילות המים והמגוון הביולוגי וטיהור מי הנגר המזינים את האגם במסננים ביולוגיים.
בחורש מתוכננת הקמתו של פארק האקסטרים הגדול בישראל שישתרע על שטח של 55 דונם, במסגרתו ייבנו מתקני חבלים ביער ראשונים מסוגם בישראל, בהשראת פארקים בגרמניה והולנד. תכנית הפארק נעשית ע”י העירייה בשת”פ עם משרד התיירות, רשות מקרקעי ישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד החינוך, קק״ל והקרן לשיקום שטחים פתוחים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *