מחשבים מסלול מחדש

מחשבים מסלול מחדש
ריקוד הקקטוסים צילום דוד וערן גל אור

לאחר שחרשו את הארץ לאורכה ולרוחבה,  יוצאים הצלמים דוד וערן גל-אור, בפרויקט חדש ומסקרן אותו ישיקו בתערוכת צילומים חדשה, המציגה מגוון צילומים מהטיולים שערכו בעשר השנים האחרונות

דוד וערן גל-אור הם אב ובן, שמטיילים יחד כבר עשר שנים. הרעיון לטייל יחד נולד כשערן, הבן, השתחרר מהצבא בגיל 22. בניגוד למגמה הרווחת בקרב צעירים שנוסעים לטייל במזרח הרחוק ובדרום אמריקה, החליט ערן להישאר בארץ ולחרוש אותה ברגל, לאורכה ולרוחבה.

“כבן למשפחה המרבה לטייל בארץ ובעולם, ספגתי כבר מינקות את אהבת הטיולים ואת אהבת הארץ. אהבה שהתחזקה במכינה הקדם צבאית בה למדתי לפני הצבא, עין פרת שבכפר אדומים. הזמנתי את דוד, אבא שלי, מורה דרך וטייל בלב ובנשמה, שבדיוק פרש מ-20 שנות ניהול במשרות בכירות בחברות מובילות במשק, והחליט לבצע שינוי משמעותי בחייו”. מספר ערן גל אור.

ההחלטה לטייל יחד עם אבא, ודווקא בארץ ישראל, ולא עם החברים בחו”ל, גרמה ללא מעט הרמת גבות. אבל עבור דוד וערן היה זה הדבר הכי טבעי שיש. לאורך השנים הם טיילו כמשפחה במסלולים בארץ ובעולם. את מסלולי הטיול תיעדו בתמונות ובאלבומים, שאת חלקן יהיה ניתן לראות בתערוכה “יופייה הנסתר של הארץ” שייערכו בקרוב בירושלים.

“החלום לטייל במסלולים בארץ, ללכת בשביליה ולהכיר אותה לאורכה ולרוחבה, בער בנו כבר שנים רבות, והיה אך טבעי להגשים אותו יחד. מה גם שאנחנו מסתדרים נפלא, והקשר בינינו הדוק וקרוב. טיילנו ביחד למעלה מ-75 ימים ולא רבנו אפילו פעם אחת. זה אומר הכול, לא?” מספר דוד גל אור.

 

פנינו אל השמש העולה, מתוך התערוכה, צילום דוד וערן גל אור
פנינו אל השמש העולה, מתוך התערוכה, צילום דוד וערן גל אור

 

מתוך המסע המשותף שעברו יחד הקימו דוד וערן את חברת “מסלולים > להתאהב בארץ מחדש”,  חברת טיילות והוצאה לאור, וכיום הם נחשבים לאוטוריטה בתחום הטיילות בארץ. “מסלולים” היא חברה בעלת רעיון חברתי וחינוכי, המובילה שינוי תפיסתי בתרבות הטיולים בישראל. דוד וערן שמו להם למטרה לחשוף בפני אזרחי ישראל חלקים נסתרים של הארץ ומתוכם לחבר את כולנו לטבע הנפלא שמסביב, ולחזק את תחושת השייכות למולדת ולמדינה, כפי שחוו בעצמם.

כבר בתחילת הדרך עלה לשניהם הרעיון להוציא לאור סדרת ספרים מקצועית ומקיפה, ולהשפיע על עולם הטיולים הישראלי. “לאורך השנים טיילנו עם מגוון ספרים ומדריכי טיולים, ותמיד הרגשנו שמשהו חסר בשוק. לצערנו גילינו שמרבית הספרים אינם מעודכנים, או שלא סיפקו לנו את המידע המדויק והמפורט שציפינו למצוא במדריך טיולים” מספר ערן גל אור.

בספרים הם משלבים תמונות שהם עצמם צילמו, מציינים דרגות קושי של המסלול ומספרים סיפורים שטרם סופרו על המקום.
בימים אלה עובדים ערן ודוד על סדרת ספרים חדשה שתתמקד בעיר ירושלים. הם אוספים סיפורים, יוצאים לסיורים ומצלמים קטעי וידיאו חדשים שיחד יהוו פסיפס ייחודי ומרגש על העיר עם ההיסטוריה הכי עשירה ומרתקת.

בינתיים הם מתמקדים בתערוכת הצילומים הקרובה, בה ייחשפו תמונות נדירות מאזורים נסתרים בארץ בהם טיילו וביקרו. “חווית הטיול במשותף הייתה אחת המשמעותיות ביותר בחיינו, אולי החזקה מכולן. הטיול, ההליכה יחדיו בדרכיה של הארץ, החיבור החזק לאדמה, החיבור הנפלא שבינינו וההיכרות העמוקה אחד את השני, הביאו אותנו, בכל בוקר של טיול, להתאהב בארץ מחדש” מסכם דוד גל אור.

ערב פתיחת התערוכה יתקיים ביום חמישי 7/4/2016
החל משעה 19:30 בבית הקפה “תמול שלשום” בירושלים

 

דוד וערן גל אור צלמי התערוכה
דוד וערן גל אור צלמי התערוכה

כתבות שתשמחו לקרוא

3 תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *