ספר התיירות שמשגע את הרשת החברתית

ספר התיירות שמשגע את הרשת החברתית

חניכי מכינת חצבה החליטו להפיק ביחד עם הגולשים ספר תיירות על חבל ארץ פחות מוכר : הערב התיכונה. הם חקרו, סיירו, תשאלו, כתבו ואף העלו אותו כקמפיין לרשת החברתית. תוך שישה ימים הם הצליחו לגייס את כל הסכום ואף מעבר לכך 

בזמן שיש מי שעסוק בתלונות על הדור והנוער של ימינו, יש מי שטורחים להפריח את הסיסמאות ולהוכיח שיש בישראל עדיין נוער שעבורו מילים כמו מוטיבציה ואהבת הארץ הם לא בגדר קלישאה. כאלו הם חניכי מכינת חצבה שבדרום. מכינה העוסקת בהכנה לצבא, ידיעת הארץ, התנדבות חקלאות ועוד.

חניכי מכינת חצבה | צילום יאיר הוכמן
לגלות חבל ארץ בלתי נודע | צילום Yair Hachmon

לפני כחצי שנה עלה בדעתם של חניכי מחזור ז’ חצבה להפיק ספר איכותי בשם “מִדֶּרֶךְ הָעֲרָבָה” שינגיש את הנחלים, האגמים, ההרים הטבע והנוף של הערבה לקהל הרחב, כדי שכל מי שחפץ יוכל להנות ממנו.

הם לא הסתפקו ברעיון אלא טרחו גם ליישם. כל קבוצת חניכים מהמכינה יצאה לעבודת חקר רצינית על כל מסלול בספר- סיור מעמיק בשטח, תחקור אנשי האזור, מפגש עם אנשי מקצוע בתחומי היסטוריה בוטניקה, זואולוגיה וגיאוגרפיה ועוד… ובסוף התהליך כתבה את המסלול. בכתיבת הספר ובמעבר עליו השתתפו גם שותפים נוספים שמכירים היטב את הערבה- חיים לויטה, מנחם מרקוס, ליאור אנמר, רועי גלילי, שאול צפדיה, מימי רון ועוד… הספר נערך על ידי נתנאל אלינסון, ראש המכינה.

c61c6445-0935-4875-b713-b270965d7ba4

הספר הראשון בסדרה מתאר את כל האזור הגיאוגרפי המצוי מנאות הכיכר שעל שפת ים המלח, ועד ליישוב ספיר בלב הערבה. הספר השני בסדרה עתיד לכלול את האזור שמספיר ועד צומת מנוחה. בספר שניים עשר מסלולים, כשכל מסלול מתאר 5-8 אתרים שונים באותו אזור. בספר ישנם קטעי הרחבה רבים בנושאים מגוונים, הרבה מעבר לתיאור ההליכה במסלול.הספר הופק ברמה הגבוהה ביותר. על פני 270 עמודי כרומו צבעוניים נפרשים עשרות אתרים, תכנים רבים ומגוונים, הרחבות ידע, מפות מפורטות, עיצוב חדשני עם תמונות מרהיבות מכל זווית ובכל עונה ועוד… הספר סיים את שלב העריכה וההפקה והוא כרגע בעיצוב. עתיד לצאת עד ראש השנה הקרוב.

 הנוער של ימנו | צילום Yair Hachmon
הנוער של ימנו | צילום Yair Hachmon

כדי להצליח להגשים את החלום ולהפיק את הספר הייחודי העלו חניכי המכינה פרויקט הדסטארט לאויר בו הם מבקשים מהגולשים לתמוך בהם בפרויקט , בתמורה לזכות לקבל את הספר ראשונים ובמחיר מוזל. התמיכה תאפשר להם לממן את עלות ההדפסה וגם לדעת כמה לכמה עותקים ישנו ביקוש. תמיכה בפרויקט לא רק מסייעת לתלמידי המכינה לקדם את היוזמות אלא גם מקדמת את ההתנהלות הכוללת של המכינה המבקשת מחניכיה לעמול כדי להפיק פרויקטים לטובת כלל החברה הישראלית.

באורח פלא לא חלפו יותר מעשרה ימים וכבר הם השיגו את 100% התמיכה לה הם קיוו כשכל הזמן ממשיכים לתמוך בהם מה שנראה כרגע כפרויקט החינוכי המוצלח של השנה.

לתמיכה בפרויקט לחצו כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *