ים של בריאות

ים של בריאות

בזמן שכולם טסים לחו”ל כדי לחפש אחר הנופש המושלם, אנחנו מצאנו אותו דווקא כאן, במקום הכי נמוך בעולם

אין אישה על פני הגלובוס שלא מייחלת לשני דברים: בריאות ויופי. זו אולי הסיבה שכאשר הגענו שתי חברות טובות אל מתחם עין גדי גילינו לצדנו נשים שהגיעו מכל קצוות העולם כדי לזכות בסגולות המרפא והיופי המפורסמות של המקום.

ים המלח מפורסם כאחד מאתרי הנופש ופנינות התיירות הנחשבים בעולם. במתחם חמי עין גדי Sea Of Spa מחכה לנופשים חוויה הוליסטית של טבע, גוף ונפש: שש בריכות של מים תרמו מינרליים חמים, מרכז טיפולים ובו שפע טיפולים מפנקים, ביניהם פילינג ממלח ים המלח, חבישות בוץ שחור ועוד. שמעניקים טיפוח מושלם לגוף ולנשמה תוך מספר שעות.

נופש בים המלח | צילום by Itamar Grinberg ל israeltourism
סגולות מרפא מפורסמות | צילום by Itamar Grinberg ל israeltourism

בדלפק הקבלה התבקשנו להשאיר מאחור את טרדות היום יום ולהיכנס אל תוך עולם מקביל של נינוחות ושלווה, למי שמעוניין ניתן לקבל במקום חלוק מגבת לבן ומפנק לצד מפתח אישי ללוקר בו ניתן להשאיר את החפצים וכמובן את הנייד שימתין בסבלנות, אנחנו יצאנו לחופשה.

את הביקור התחלנו בריכות הגופרית התרמו-מינרליות של מרחצאות עין גדי המהוות גם את גולת הכותרת של המקום. במקום לא פחות משש בריכות איכותיות שהמים המבעבעים בהן יוצאים זה עתה מבטן האדמה במקום הנמוך ביותר בעולם.

בריכות הגופרית נהדרות בשיקום והתחדשות רקמות העור, הן מחזקות את הציפורניים והשיער, וזאת בנוסף לבונוס של ג’קוזי טבעי המסייע גם בהרפיה עמוקה של הגוף והשרירים ומאפשר לשכוח הרחק מאחור את הלחץ וטרדות היום יום שליוו אותנו עד כה. במקום גם יש נופשים רבים שהגיעו כדי לרפא את גופם באמצעות כל הסגולות שהגופרית מביאה עמה. באופן טבעי הגוף צף ומתערסל לו לאיטו בבריכה עד שהגיע הזמן לצאת אחרי רבע שעה.

ריפוי מושלם לגוף ולנשמה | צילום מרחצאות עין גדי
ריפוי מושלם לגוף ולנשמה | צילום מרחצאות עין גדי

התחנה הבאה היא מתחם הבוץ המינרלי שהוא הזמנה לעיסוי פרטי שלכם את גופכם בכל הטוב שאימא אדמה רוקחת עבורנו. הבוץ במקום מגיע הישר מים המלח בלי לעבור אף מפעל או אריזה ואנחנו לא היססנו למרוח אותו בנדיבות על הגוף ועל שורשי השיער.

כאשר מעסים את העור בבוץ, מקבלים פילינג עדין הפועל במספר מישורים: הגופרית, המצויה בבוץ בשפע (והיא שאחראית לריחו החריף), ממיסה את השכבה העליונה של העור, וכך תורמת להתחדשות מזורזת של התאים; תכולת המלחים הגבוהה שבו סופחת נוזלים ומביאה להתפחה של השכבות העליונות של העור; והחרסית (קבוצת מינרלים חשובים) משייפת קלות את העור ומסייעת בסילוק התאים המתים. התוצאה: העור נראה מתוח יותר והנקבוביות נוטות להתכווץ. אחרי ששטפנו את המראה השחור שקיבלנו במקלחת של מי גופרית קיבלנו עור חלק ונעים למגע.

פילינג של אמא טבע | צילום Itamar Grinberg for the Israeli Ministry of Tourism
פילינג של אמא טבע | צילום Itamar Grinberg for the Israeli Ministry of Tourism

בחרנו לנוח בפינה מוצלת עם כסאות מעץ וכריות רחבות שמאפשרות לנו להרגיש באמת בנופש. תוך כדי הביקור, כבר מזמן שכחנו שאנחנו בישראל השגרתית, זו של היום יום. סביבנו נשמעו שפות שונות ותייריות משוודיה ואירופה שהגיעו לתפוס טרמפ על השמש נראו יפות מתמיד. גם משפחות שלמות הגיעו לנפוש במקום, אנחנו פצחנו בשיחה ידידותית עם משפחה מברזיל ומשפחה מארצות הברית. אומרים שכל הישראלים נוסעים לחגים לחו”ל, אנחנו גילינו שמצדם תושבי חו”ל אוהבים דווקא לנפוש אצלנו.

התלבטנו אם להמשיך אל מתחם העיסויים הפרטיים או לשכשך בבריכה הכחולה עם המים המתוקים שניצבת לרשות המתרחצים, אבל החלטנו להתמקד בבילוי שלשמו בעצם הגענו למקום: טבילה בים המלח. רכבת תיירותית קטנה מובילה את המתרחצים אל החוף הפרטי של מרחצאות עין גדי. חופיו של ים המלח נמצאים כ 420 מטרים מתחת לפני כדור הארץ.

420 מטר מתחת לפני הים | צילום Photo taken by Itamar Grinberg for the Israeli Ministry of Tourism
420 מטר מתחת לפני הים | צילום Photo taken by Itamar Grinberg for the Israeli Ministry of Tourism

הסגולות המרפאות והקוסמטיקאיות של ים המלח עשו את שלהן, לא חלפו שלוש שעות מאז נכנסו בשערי מתחם עין גדי Sea of spa והגוף שלנו התמלא באנרגיה, רעננות והתחדשות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *