יהודים וערבים בכנס תיירות “עסקים כרגיל”

יהודים וערבים בכנס תיירות “עסקים כרגיל”
רוצים חיים משותפים. משתתפים בכנס
צילום: נמרוד אהרונוב

המסר של הדוברים: לא נותנים לטרור ולפוליטיקה ללבות את האש

ראשי רשויות בצפון וגורמים בכירים מענפי התיירות, בריאות ומסחר, יהודים וערבים, התכנסו בנצרת תחת המסר “עסקים כרגיל”. המסר של כל הדוברים היה – לא נותנים לטרור ולפוליטיקה ללבות את האש ולפגוע במרקם הדו קיום. עם זאת, מתחת לפני השטח סיפרו ראשי ערים ואנשי עסקים ערבים, כי מאז החל גל הטרור, יש ירידה חדש במספר המבקרים היהודים בבתי עסק השייכים לערבים.
בין היתר השתתפו באירוע מ”מ ראש עיריית נצרת, מוחמד עאסי, ראש עיריית טבריה יוסי בן דוד, ראש העיר עפולה יצחק מירון, ראש ממועצת עמק יזרעאל – אייל בצר, ראש מועצת בוסתאן אל מרג’ אחמד זועבי , ראש מועצת כפר כנא מוג’אהד עואודה, ראש מועצת כפר ברא מחמוד עאסי, סגן ראש העיר עכו עו”ד ג’מאל אדהם, ראש מועצת אכסאל עבד אלסלאם דראושה וראש העיר חיפה יונה יהב.
גם מנהלי בתי חולים מהצפון ואנשי מערכת הבריאות הגיעו אף הם לתמוך במסר ובהם פרופ’ אורנה בלונדהיים מנהלת בי”ח ‘העמק’ בעפולה, ד”ר מסעד ברהום מנהל בית חולים ‘הגליל’ בנהריה, ד”ר בשארה בשאראת מנהל בית החולים האנגלי בנצרת, דר’ אברהים חרבג’י מנהל בית החולים האיטלקי בנצרת וד”ר ארז און מנהל המרכז הרפואי ‘פוריה’.

רוצים חיים משותפים. משתתפים בכנס|צילום: נמרוד אהרונוב
רוצים חיים משותפים. משתתפים בכנס|צילום: נמרוד אהרונוב

נועז בר ניר, מנכ”ל התאחדות המלונות מיוזמי הכנס, אמר: ” החלטנו לקיים את הכנס כדי להוכיח, שדו הקיום בין יהודים לערבים הוא מחוץ למשחק הפוליטי. 30 אחוז מהעובדים אצלנו בבתי המלון הם בני מיעוטים, ויש גם לא מעט מנהלים. בבתי המלון יהודים וערבים חיים, עובדים ומארחים יחד. גם בית המלון בו אנו מתארחים: גולדן קראון בנצרת הוא דוגמה חיה לדו קיום: מנהל יהודי ובעלים ערבי”.
לדברי מנהל המרכז הרפואי ‘פוריה’, דר’ ארז און: “כל פרח רפואה בישראל נשבע בשבועת הרופא: ‘ועזרתם לאדם החולה, באשר הוא חולה, אם זר אם נוכרי, אם אזרח נקלה ואם נכבד’. אנחנו אנשי הרפואה, היינו לאורך ההיסטוריה, מודל לשוויון הזדמנויות ומבקשים להמשיך להיות שגרירים לקירוב לבבות”.
ראש מ.מ כפר ברא, מחמוד עאסי ציין: “כערבי אני אומר ליהודים – הרוב המוחץ של האוכלוסייה הערבית רוצה דו-קיום וחיים משותפים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *