המוח היהודי ממציא פטנטים לטיולים

המוח היהודי ממציא פטנטים לטיולים
מערכת שינה לשטח שעיצבה מוריה דיין
צילום: אוניברסיטת אריאל

סטודנטים מאוניברסיטת אריאל הצליחו לפתח מוצרים שמשדרגים טיולים

המכללה הטכנולוגית להנדסאים באריאל, מציגה בימים אלה תערוכה ובה עבודות הגמר של התלמידים, אשר מהוות את השלב האחרון בתכנית הלימודים לקראת קבלת תואר הנדסאי. רבים מהתלמידים עיצבו מוצרים שאמורים למסייעים למטיילים ונופשים, ועם קצת מזל, חלקם אולי גם יימכרו בעתיד בייצור המוני.

מוריה דיין עיצבה מערכת שינה לשטח. “מדובר במערכת שינה אופטימאלית המיועדת לנופשים ולמטיילים בטבע”, מסבירה דיין. המערכת מורכבת מארבעה חלקים: שק שינה קומפקטי ושומר על חום גוף, מזרן שטח מובנה, כילה מובנית כהגנה מפני יתושים ומזיקים ואוגן המשמש לנשיאה וחיבור לתרמיל.

מערכת שינה לשטח שעיצבה מוריה דיין|צילום: אוניברסיטת אריאל
מערכת שינה לשטח שעיצבה מוריה דיין|צילום: אוניברסיטת אריאל

עומרי הדרי, סטודנט שנה ג’ במחלקה לעיצוב תעשייתי עיצב את ה CAMPKIT- ערכת אביזרי נוחות נלווים לבניית זולה בשטח. “אני מאוד אוהב לטייל ולישון בחופים, ותמיד יש דברים שחסרים, שאתה מרגיש שאם הם היו- זה היה משדרג את החוויה כולה והופך אותה למושלמת. בדיוק בגלל זה, חשבתי על ה- CAMPKIT”.  מדובר בערכה המכילה אביזרי נוחות נלווים לבניית זולה בשטח. הערכה מאגדת בתוכה שישה אביזרים נלווים החשובים לכל יציאה לשטח והופכים אותה לחוויה מושלמת. בין האביזרים יש תאורת לד, מתקן פח אשפה ומאפרה, מתלה למגבות, רמקול ו- safe zone לטלפונים ניידים.

גיא לביא עיצב תרמיל טיולים משולב המכיל את האבזור הנדרש לשהות בשטח כיחידה אחת. “כחובב טיולים, רציתי לעצב מוצר שימקסם את התנאים למטיילים המשתמשים. התרמיל הינו ייחודי בעל תפעול פשוט וקל להרכבה ופירוק”. התרמיל שעיצב לביא כולל מערכת גב וחגורת תמיכה ובנית, כתפיות, שק שינה, אוהל לאדם יחיד, תיק יומי נשלף ומבנה שידרתי.

תפארת דהרי עיצבה את ה-coolersea . מדובר בצידנית לים המעוצבת לבילוי ולשהות ממושכת, מהנה וקלה בחוף הים. “ייחודה של הצידנית הוא בדרך הנשיאה. מצד אחד, יש לצידנית גלגלים חזקים לנשיאת המשקל בדרך סלולה, ומצד שני, מגלשת החלקה על החול”, מסבירה דהרי. ידית הנשיאה מתכווננת ובנוסף, לצידנית יש מקום מובנה לקרחונים על גבי מסילות, מה שמאפשר קירור שווה בכל הדפנות וכן חלוקה לתאים על פי הצורך.

ד”ר יוכבד פנחסי- אדיב, מנהלת המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל: “התערוכה הינה פרויקט המעיד על יכולתם של בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי באריאל להשתייך לקהילת מעצבי המחר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *