שוק הלילה של לוד העתיקה חוזר לחיים

שוק הלילה של לוד העתיקה חוזר לחיים
כניסה וחנייה בשפע ובחינם. השוק בלוד
צילום: יח"צ

השוק הוא יוזמה של נשים יהודיות וערביות תושבות העיר

בעיר לוד החליטו להחזיר לחיים את שוק הלילה של לוד העתיקה. השוק הוא יוזמה של נשים יהודיות וערביות תושבות העיר. לדברי אביטל בלונדר, השוק נוסד ופועל ללא כוונת רווח על מנת להעניק במה להתפתחות כלכלית של תושבים ועסקים ולמקם את לוד העתיקה על מפת הטיולים והקניות של תושבי ישראל. מטרת השוק היא להעניק למבקרים בו ערב של הנאה וקניות בלוד העתיקה ולחשוף את העיר בפני רבים שעדיין לא מכירים אותה. לוד ממוקמת בלב המדינה וכמעט כל אדם עובר פעמים רבות בסמוך לה, אולם הרוב עדיין לא נכנסים לבקר בה וכך מחמיצים את העושר התרבותי שיש לעיר ולתושביה.
השוק יתקיים בחאן חילו, מבנה אבן עתיק ומיוחד בלוד העתיקה בשיתוף עם עמותת ג’ינדאס ועיריית לוד. במקביל לשוק יתקיימו סיורים מרתקים באתרים המרכזיים של העיר העתיקה בלוד שיעסקו בהיסטוריה המפוארת של העיר המיושבת ברציפות מזה 8000 שנה ובתרבויות המגוונות המרכיבות אותה. המשתתפים יבקרו במקום היחיד בעולם בו כנסיה, בית כנסת ומסגד חולקים קיר משותף ויוכלו להתרשם מכנסיית סנט ג’ורג’ המפוארת בה קבור על פי האמונה הקדוש הנוצרי החשוב. הסיורים במחיר סמלי של 20 שקל לאדם.

כניסה וחנייה בשפע ובחינם. השוק בלוד|צילום: יח"צ
כניסה וחנייה בשפע ובחינם. השוק בלוד|צילום: יח”צ

שוק הלילה של ישראל מציג תחת קורת גג אחת את האוכל, הלבוש, האמנות והתכשיטים של מגוון קהילות ותרבויות בישראל: האתיופית, הבדווית, הרוסית, ההודית, הגרוזינית, הערבית, המרוקאית ועוד. בדוכנים ניתן למצוא גלביות, בגדים הודים, אופנה אתנית, תכשיטים, מתנות, קרמיקה, אוכל מרוקאי, אוכל גרוזיני, אוכל אתיופי, אוכל טבעוני, עוגות ועוגיות בסגנון ערבי, אוכל הודי, חומוס, דים סאם, מוצרי קוסמטיקה טבעיים, כלי בית, בגדי ילדים ועבודות יד ייחודיות. הפעם לשוק הלילה יצטרפו גם דוכנים משוק רמלה – לוד המסורתי וכך המבקרים יוכלו להצטייד בירקות ופירות טריים לסוף השבוע.
השוק יערך ביום חמישי, 19 בנובמבר, בין השעות 18:00-22:00 בחאן חילו, רח’ מחנות קפריסין 6 לוד. כניסה וחניה בשפע ללא תשלום. סדנאות הבישול בתשלום.
(במקרה של גשם ידחה השוק בשבוע אחד ל-26 בנובמבר.)


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *