מסלולי טיולים לזכר הנופלים הדרוזים

מסלולי טיולים לזכר הנופלים הדרוזים
האפליקציה בקרוב. שביל הבנים
צילום: יואב לביא

מדובר ביוזמה לזכר 405 הנופלים הדרוזים במערכות ישראל

בסוף החודש ייחנך מסלול טיולים חדש בצפון בשם “שביל הבנים”. האחראי על המיזם הוא תת אלוף במיל’ אמל אסעד, אשר איבד את אחיו, וופא אסעד, לפני 22 שנים בקרב עם מחבלים. לזכרו ולזכר 405 הנופלים הדרוזים במערכות ישראל ייסד, הוחלט ליצור את מסלול “שביל הבנים”, אשר יחשוף בפני המטיילים את התרומה של העדה הדרוזית לחברה בישראל.
המסלול מסומן ומשתרע לאורך 226 ק”מ אשר מתחילים בכרמל ומסתיימים בקבר יתרו “נבי שועייב”. המסלולים חוצים 18 כפרים דרוזים בצפון ובהם ג’וליס, ירכא, אבו סנאן, ג’ת, ינוח, כפר סמיע, כסרא, בית ג’אן, פקיעין, ראמה, סג’ור ועוד.
השבילים הוכשרו על בסיס מסלולים קיימים אשר חלקם להליכה וריצה וחלקם לרכיבה על אופניים. בנוסף, השביל ישמש לעריכת אירועים חברתיים וספורטיביים מאורגנים ורחבי היקף גם לאירועים פרטיים שיתקיימו במהלך השנה כולה. ​
במסלול משולבות נקודות תצפית ומצפורים, שמהם ניתן לצפות על הנופים המרהיבים העוטפים את הכפרים הדרוזיים. מנקודות התצפית ניתן להשקיף על נקודות ואתרים המלמדים על ראשית ההתיישבות הדרוזית בישראל, על הברית שנכרתה בין העדה לבין המדינה עם תקומתה ועל אורח חייה. ​​​​ בנקודות התצפית והמצפורים מונצח זכרם של חללי העדה בציון פועלם וזיקתם למקום, ובמטרה להנחיל את ערכי המופת של אומץ, גבורה, נאמנות, אחריות הדדית ואחווה שאפיינו את דרכם.
בעתיד מתכננים יוזמי הפרויקט לארגן אירוע מרכזי שנתי של מרוץ אופניים וריצה במגוון מסלולים לאורך שביל הבנים. המרוץ ייערך בכל שנה במטרה לבסס מסורת של הנצחה ומסגרת להידוק הקשרים בים כפרי הדרוזים ובני העדה לבין כלל הציבור בישראל.
בימים אלה עובדים על פיתוח אפליקציית “שביל הבנים” אשר תאפשר קבלת מידע על כל אחד מהמסלולים, אטרקציות תיירותיות באזור, מסעדות מומלצות, מקומות לינה וכו’.

האפליקציה בקרוב. שביל הבנים|צילום: יואב לביא
האפליקציה בקרוב. שביל הבנים|צילום: יואב לביא

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *