יוזמה נגד רכיבה על גמלים

יוזמה נגד רכיבה על גמלים
"זכות ליהנות מפנאי איכותי". גמל. צילום: אתר pixabay.com

לאחר שגמל נשך ילדה, תנו לחיות לחיות מנסה למנוע את התופעה, אבל בקרית מוצקין אומרים: “צר לנו שעמותה חשובה זו בוחרת לעשות יחסי ציבור על חשבון החי-פארק”

בעמותת ‘תנו לחיות לחיות’ פועלים כעת להתקנת תקנות שיאסרו רכיבה על חיות לשם שעשוע, בעקבות אירוע בו גמל נשך ילדה ב”חי פארק” שבקרית מוצקין.

הסרטון בו נראה המקרה הופץ ברשתות החברתיות והפך ויראלי מהר מאוד. הילדה נפצעה קלות, אולם הצעקות המקפיאות שלה צרמו. הסרטון הגיע לידי עמותת ‘תנו לחיות לחיות’. בעקבות זאת הודיעו כי הם קוראים לעצור לאלתר את השימוש בבעלי חיים לצורכי רכיבה של מבקרים בחי פארק. “ניכר שהגמל בסרטון נמצא במצוקה קשה ואיך אפשר שלא? הוא כלי שעשועים כמו מתקן בלונה פארק”, אמרה אתי אלטמן מייסדת העמותה: “ימים שלמים שהוא ‘משמש’ לרכיבה. התנאים הללו רחוקים מלהיות אידאליים לכל בעל חיים. הגמל נושך כי הגמל סובל ואת הסבל של בעלי החיים חייבים להפסיק”.

"זכות ליהנות מפנאי איכותי". גמל. צילום: אתר pixabay.com
“זכות ליהנות מפנאי איכותי”. גמל. צילום: אתר pixabay.com

עוד נמסר, כי אלטמן חברה בנושא אל אבי רוטמן חבר מועצת העיר ופנתה למשרד החקלאות, למשרד להגנת הסביבה ולשדולת בעלי החיים בכנסת, בבקשה להתקן תקנות וחוקים שייאסרו את המשך הפעילות. היו שהרימו גבה לנוכח ההודעה של העמותה, שכן רכיבה על חיות מתבצעת לא רק בחי פארק בו מתבצעת גם רכיבה על סוסי פוני. אלא גם במספר רחב של חוות רכיבה על סוסים. במקרים רבים מדובר גם ברכיבה טיפולית לסיוע לילדים, ולא לשם השעשוע לבדו. עוד טענה אלטמן, כי מדיווחים שקיבלו בעלי החיים במתחם סובלים מתנאים לא נאותים וקראה לבצע ביקורת במקום.

מרשת המתנ”סים נמסר: “החי פארק הוא מוסד איכותי וחוויתי עבור כל תושבי האזור, כששיירת הגמלים היא אטרקציה של שנים רבות בפארק. בע”ח בחי פארק מחוסנים ונמצאים בפיקוח וטרינרי והילדה לא סבלה מנפיחות או משריטות, אך המקום חוטא ונחבש ליתר ביטחון. הילדה הופנתה לבחינה נוספת בביה”ח ושוחררה ללא טיפול נוסף. צר לנו שעמותה חשובה זו בוחרת לעשות יחסי ציבור על חשבון החי-פארק והתושבים הנהנים בו. רכיבת גמלים, סוסים, חמורים וכיוב’, בחי פארק ומחוצה לו, מותרת על פי חוק ואנו מזמינים את גב’ אלטמן לצאת את תל אביב ולהצטרף לכלל תושבי קרית מוצקין המבקרים במקום, ושגם להם זכות ליהנות מפנאי איכותי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *