המשפחה המטיילת

המשפחה המטיילת
קריאה לדגל
צילום: יח"צ

ארבעה ימים וחצי, זה כל הזמן העומד לרשותנו בחול המועד פסח השנה, לטיולי האביב המשפחתיים. החצי הוא ערב שביעי של פסח. לעומת זאת, יש עשרות רבות של אתרים שהצטחצחו והתכוננו להצפה של המוני בית ישראל

איך מנווטים בין כל האטרקציות האלה? חושבים על הילדים. כלומר, בוחרים מה שיכול להעשיר ולעניין אותם.

זווית המבט של ילדים הייתה מורה הדרך שלי כששלפתי מכל ההצעות שזרמו אלי, את המקומות אליהם ארצה להגיע בחג.

היעד הראשון שלנו היא ירושלים, לקיים מצוות עלייה לרגל. הילדים יתרגשו לא פחות מהוריהם להיצמד למשקפות המציאות המדומה בחדר החוויה הייעודי החדש בכותל המערבי כדי לחוות ביקור וירטואלי בבית המקדש. מופע נוסף, אור קולי, המתקיים בסמוך לכותל, באתר מרכז שרשרת הדורות, ימגנט גם הוא את הילדים שלנו, שהתרגלו למסכים והמחשות וויזואליות.

פסח בירושלים | צילום: יח"צ
פסח בירושלים | צילום: יח”צ

ביום העצמאות המתקרב, נציין שבעים שנה למדינה, ובראשון-לציון בחול המועד, נוכל להשתתף בצביעת הדגל הגדול בישראל שישתרע על 1000 מ”ר. לשם כך יבנו קונסטרוקציה בגובה 25 מטרים והציבור יעלה וירד במנופים או חבלי סנפלינג, לצבוע קטע מהדגל. זה יקרה בימים שלישי ורביעי של שבוע הפסח (3-4 באפריל), בין השעות 10:00-18:00 ברחבת העירייה וגן העיר. ההשתתפות חינם אבל מותנית בהרשמה מראש באתר www.hironit.co.il. אפשר יהיה גם להצטלם למזכרת וגם ליצור דגל אישי שלוקחים הביתה.

קריאה לדגל|צילום: יח"צ
קריאה לדגל|צילום: יח”צ

אחרי שקיימנו את חובנו לעיר הקודש ולשנת ה-70 למדינה, נתרענן בהחלקה על הקרח באייס פיק חולון. לפי החמסינים הפוקדים אותנו עכשיו יש להניח שגם בחול המועד יהיה חם.

אייס פיק חולון סדנת סבונים|צילום: יח"צ
אייס פיק חולון סדנת סבונים|צילום: יח”צ

בנוסף לאטרקציית הקרח עצמו, יתקיים בחול המועד מופע ראווה על הקרח בשעות 12.00 -16.00 עם זוג פינגווינים, פרחי הליום ורקדנים. ותהיה גם סדנת סבון בנושא קרח שהשתתפות בה כלולה במחיר הכניסה. לפרטים נוספים: www.icepeaks.co.il או בפייסבוק: “Ice Peaks”

היכל הקרח אייס פיק חולון|צילום: יח"צ
היכל הקרח אייס פיק חולון|צילום: יח”צ

הזכרתי קרח? אז באתר החרמון יש שם עדיין פיסות שלג, ויהיו סיורים מודרכים של כשעה וחצי בשעות 11:00 ו-13:00.

כשנרד מהחרמון לגולן, מומלצים חדר הבריחה בפארק וולקני אביטל (40 שקלים), וטיול חמורים בחאן אל-על (45 שקלים). בפארק יש גישה גם לעגלות תינוקות.

בפארק התעשייה תפן יציינו בפסח את שנת ה-70 למדינה עם הצגות ילדים ומופעי מוסיקה, עמדות צילום וסיורים במפעלים המקומיים ללא תשלום, בשעות 10:00-16:00.

עמק המעיינות הוא חבל ארץ עתיר אטרקציות ובראשם גן גורו עם בעלי חיים אוסטרליים (59 שקלים מגיל שנתיים), ומסלול חוצה נחל חרוד, פארק שופע מים, שהכניסה אליו חינם, ומעיינות עם טמפרטורת מים חמימה וקבועה כל ימות השנה. הכי מרתק ומהנה – מסלול הליכה בעמק הנעלם. כדאי להירשם מראש – 050-7152231 .

עמק המעיינות| צילום: נדב כפיר
עמק המעיינות| צילום: נדב כפיר

ילדים אוהבים להתבונן בדגים ולפעמים גם לדוג. אז בחוות דג על הדן מול קיבוץ הגושרים יש סיורים לאורך שלבי גידול הדגיגים, 25 שקלים מגיל 3, מותנה במינימום משתתפים ובתיאום מראש. ובפארק הדיג מעיין צבי, מול משטרת זיכרון יעקב על כביש 4, הם יוכלו לדוג קרפיונים בחכה, לקבל תעודת דיג צעיר ושני דגיגוני נוי במתנה.

הרכבל בצוק מנרה, בין ראש פינה לקריית שמונה, הוא תמיד הצלחה מובטחת אצל ילדים ובני נוער, ועוד יותר, השייט בקייקים של כפר בלום. יש שם מסלול קייקים מיוחד גם לגילאי 2-5 העולה 55 שקלים. במסלול הרגיל משלמים 98 שקלים ליחיד. פתוח מ-10:00 עד 15:30.

בנוסף למי הים הכחולים המתנפצים ברעש לתוך נקרות ראש הנקרה בפסח יוסיף האתר גם מופע של שחקנים בדמויותיהם של משה רבינו ופרעה מלך מצרים. 36-50 שקלים, כולל נסיעה ברכבל ומיצג אור-קולי. בערבים יתקיים סיור עששיות, החל מהשעה 8:00 בכל חצי שעה שעלותו 45 שקלים מגיל 3.

משרד התרבות והספורט יזם פרויקט בשם “פסטיבל מפה ומצה”, באתרי מורשת ישראלים ויהודיים ברחבי הארץ. ברובם יהיו שחקנים ומספרי סיפורים שיציגו, ישירו ויקריאו יצירות מותאמות לילדים העוסקות בתולדות היישוב מימי קום המדינה כמו למשל “בית פלוגת הכותל”, המוקדש לסיפור נערי תנועת בית”ר שהגנו על העיר העתיקה. 10 שקלים דמי כניסה.

מפה ומצה |צילום: איתי בלסון
מפה ומצה |צילום: איתי בלסון

בפארק נאות קדומים באזור מודיעין יציעו לילדים לגלות איך אבותינו חסכו מים, טחנו קמח, בנו בבוץ, יצרו מחומרים ממוחזרים. 45 שקלים מגיל 3. שעות כניסה: 9:00-15:00.

נאות קדומים | צילום: אלדד מאסטרו
נאות קדומים | צילום: אלדד מאסטרו

יוזמה בשם “פסח ישראלי באשכולות- בסימן 70 שנה להקמת המדינה” בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, תארגן טיולים מודרכים מגולן ועד אילת ללא תשלום. שווה להיכנס לאתר אשכולות כדי להתרשם מההיצע.

סיורי אשכולות|צילום: יח"צ
סיורי אשכולות|צילום: יח”צ

הגענו לתל אביב? ממוזיאון נחום גוטמן לאמנות, בשכונת נווה צדק, יציע משחק ניווט בשכונה עם רמזים קשורים לתולדות העיר ומייסדיה. ההזנקה בשעות 10:30, 11:30 ו-12:30. מתאים מגיל 6.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות|צילום: יח"צ
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות|צילום: יח”צ

עשרות מוזיאונים ואתרי הנצחה ברחבי הארץ ייפתחו לציבור חינם זו השנה ה-14 במסגרת פרויקט של בנק הפועלים. הזדמנות לקרב את הילדים למפגש עם אמנות לסוגיה. בין המומלצים לילדים: מוזיאון העיצוב חולון, המוזיאון הימי בחיפה, הגן הבוטני בירושלים, והמוזיאון לתרבות הפלישתים באשדוד. בחולון, חפשו גם את המרכז לאמנות דיגיטלית שבו ילמדו איך משכפלים צפרדע, איך מעצבים תיק אישי בהשראת מכות מצרים, ומה הקשר בין שכפול וריבוי למכות מצרים. ילדים מגיל 8 יתלהבו. עולה 60 שקלים.

נרד דרומה ונגיע לבאר שבע. למשך יומיים בלבד (ראשון ושני של שבוע חול המועד), מפעל משכן התכלת לייצור טליתות יערוך סיורים מודרכים. זהו המפעל היחיד בעולם המייצר את הטלית על כל שלביה – מצמר העז ועד אריגת המוצר המוגמר. כניסה ב-10 שקלים.
במוזיאון הילדים של באר שבע, המרתק ביותר בארץ מניסיוני האישי, הלונדע ע”ש האחים מנדל, יתקיים משחק משימות משפחתי בשם “ארבעת הבנים”. 55 שקלים מגיל שנתיים. בבאר ואל תדלגו בבירת הנגב על מתחם הקטר. 25 שקלים לילד, 10 להורה.

בקיבוץ יד מרדכי הילדים מוזמנים להתלבש “כמו יוצאי מצרים” ולצאת לסיור הכולל עגלה רתומה לטרקטור, פעילות בבית הדבורה והדבש, אתר שחזור קרב תש”ח כולל זחילה בתעלות הקשר וטיפוס על טנקים, וביקור ב”חדר קיבוץ של פעם”. 55 שקלים לילד מגיל 3.

יד מרדכי |צילום: גלעד קוולרציק
יד מרדכי |צילום: גלעד קוולרציק

ואחתום בעוד יוזמה ממשלתית: משרד הכלכלה והתעשייה יקיים בחול המועד הפנינג חינמי בשם “חווייה בתעשיה” בעשרות מפעלים גדולים ברחבי הארץ, עם סדנאות, מוסיקה, כתבי חידה, עמדות צילום, ג’ימבורי ועוד בשעות 10:00-16:00. חייבים להירשם באתר המשרד http://www.industory70.gov.il/. באתר גם תמצאו את שמות המפעלים המשתתפים ומה כל אחד מהם מציע למבקרים בחינם או בתשלום סמלי.

חוויה בתעשיה חינם אינטל|צילום: יח"צ
חוויה בתעשיה חינם אינטל|צילום: יח”צ

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *